nastrój,  rozne

Bożonarodzeniowe kiermasze – tu poczujesz klimat świąt!

Wzorem naszych zachodnich sąsiadów, coraz więcej polskich miast organizuje w grudniu kiermasze bożonarodzeniowe. Zazwyczaj są one umiejscowione na rynkach i głównych placach dużych miast. Już od początku grudnia, można spacerować wśród kolorowych budek i straganów, obfitujących nie tylko w oryginalne i często ręczne robione ozdoby choinkowe i stroiki, ale i mnóstwo specjałów kojarzących się z Bożym Narodzeniem.

Pierniczki, cynamonowe ciasteczka, kolorowe cukierki kuszą nie tylko dzieci. Dorosłych przyciągają również budki oferujące korzenne grzańce na bazie wina, które rozgrzewają nawet podczas siarczystych mrozów. Kiermasze oferują wszystko to, co jest związane ze świętami, a więc nie może też zabraknąć na nich pięknych kartek świątecznych oraz oryginalnych prezentów.

Miejsca takie są najbardziej urokliwe po zmroku, kiedy to rozbłyskają kolorowe lampki, co w połączeniu z kolędami rozbrzmiewającymi z głośników i zapachem bożonarodzeniowych specjałów przenosi każdego w inny świat. Kiermasze bożonarodzeniowe organizowane są zazwyczaj do Wigilii, a ich wyjątkowy charakter świetnie wprowadza każdego w nastrój najbardziej ulubionego przez wszystkich święta w roku.

Nawet jeśli w naszej miejscowości nie ma takiego kiermaszu, warto choć raz w któryś z grudniowych weekendów wybrać się do większego miasta by przespacerować się wśród kolorowych świątecznych budek.”