Makijaż natryskowy
uroda

Airbrush makeup. Makijaż natryskowy.

Jest to rodzaj makijażu, gdzie efekt uzyskuje się natryskując materiał na skórę za pomocą areografu a nie klasycznie za pomocą np. gąbki. Sprzęt do makijażu natryskowego składa się ze sprężarki lub butli z powietrzem, przewodu i areografu.

Makijaż natryskowy

Dzięki areografowi można zwiększać i zmniejszać pole natrysku, gęstość makijażu i uzyskiwać zaskakujące efekty oraz bardzo dobrą jakość makijażu.
Ten rodzaj makijażu jest stosowany bardzo często w przemyśle filmowym. Debiut tego urządzenia był w 1959 roku na planie filmowym Ben Hur.

Dlaczego w filmie korzysta się z makijażu natryskowego?
Nie od razu w kinie upowszechnił się ten rodzaj makijażu. Zapotrzebowanie na niego pojawiło się w dobie filmów HD. Dobra jakość filmów uwidoczniła błędy klasycznego makijażu – niedokładność, grubość warstwy, porowatość i zmarszczki. Airbrush makeup pozwala na bardzo dokładny makijaż. Skóra wygląda bardzo naturalnie. Wymieniając wkład można również używać tego urządzenia do malowania powiek, brwi i ust. Makijaż natryskowy jest niezastąpiony jeśli w filmie chcemy uzyskać efekty specjalne, np. nienaturalny odcień skóry.

Dlaczego makijaż natryskowy jest dokładniejszy niż inne rodzaje makijażu?
Z areografu wydobywa się mgiełka w postaci milionów drobnych kropelek, które osiadają na twarzy. Dzięki warstwa makijażu jest bardzo cienka i dzięki temu efekt tego makijażu jest tak realistyczny. Stosując wodoodporne pigmenty uzyskujemy długotrwały efekt.

Dla kogo Airbrush makeup?
Oprócz wcześniej opisanego zastosowania w przemyśle filmowym i tv ten rodzaj makijażu świetnie sprawdza się w makijażu ślubnym, na imprezy ponieważ zapewnia długotrwały efekt i naturalny wygląd.

Zobacz jak wykonuje się makijaż natryskowy:

Zdjęcie.
By Vancouver Film School (Flickr: VFS Summer Intensive Programs 2011) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons