porady,  zdrowie

Gdy bolą stopy

Ten problem często bywa lekceważony, dla wielu osób jest jednak poważnym problemem. Bóle stóp, często spowodowane grzybicą, płaskostopiem lub odciskami, mogą stać się zmorą i poważnym utrudnieniem. Czy można ten problem rozwiązać domowymi sposobami? Można, i to nawet dość skutecznie.


Moczenie stóp w wodzie (na zmianę w zimnej i gorącej) może przynieść znaczną ulgę. Dobrym lekiem na bolące stopy są również olejki eteryczne. Szczególnie skuteczny jest w tym zakresie olejek miętowy oraz eukaliptusowy. Można wykorzystać również olejek z rozmarynu, jak i kąpiel z dodatkiem mocnej, miętowej herbaty. Dzięki temu szybko można poczuć ulgę.
Zalecanym sposobem na problem z bólem stóp jest również masaż. Nie brak specjalnych urządzeń, dzięki którym każdy może szybko i skutecznie wykonać profesjonalny masaż stóp we własnym domu. Aby masaż był jeszcze bardziej skuteczny, można wykonać go z zastosowaniem olejku goździkowego lub lawendy i rumianku.

Pomocnym olejkiem w takim masażu może być również olejek przygotowany liści pelargonii (olejek geraniowy) oraz oliwy z oliwek. Nie brak też ciekawych zestawów ćwiczeń, szczególnie zalecanych osobom zmagającym się z tak powszechnym problemem, jak płaskostopie.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/feet-1-1536585