dom

Jak być zaradną panią domu?

Zaradna pani domu to ktoś kto dba o wygląd i dobrą atmosferę w domu. Jej najważniejszym atutem jest perfekcyjna organizacja czasu. Zaradna pani domu ma wszystko pod kontrolą i jednocześnie znajduje czas na odpoczynek i własne hobby.

Dbanie o dom to przede wszystkim gotowanie, sprzątanie, robienie zakupów oraz dbanie o wystrój wnętrz i otoczenie domu. Ważną rolą pani domu jest także dbanie o domowe finanse.

Zaradna pani domu nawet wtedy, gdy ma ograniczone środki finansowe potrafi zadbać o to aby rodzinie niczego nie brakowało. Kiedy więc trzeba oszczędzać zaradna pani domu sama robi przetwory, piecze ciasta a mieszkanie sprząta przy użyciu naturalnych domowych środków. Zaradna pani domu potrafi także niskim kosztem zadbać o ogród, zrobić domowe dekoracje albo przerobić stare ubrania używając maszyny do szycia.

Wie ona także bardzo dobrze jak nie tracić niepotrzebnie czasu na sprzątanie. Jest systematyczna i dobrze zorganizowana. Potrafi także w sposób kreatywny zagospodarować czas dzieciom. Wspólnie zajmują się malowaniem, rękodziełem albo zabawami na powietrzu.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/ironing-1413631