rozne

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?

Niestety, czas nie jest łaskawy. Wraz z upływem lat na twarzy pojawiają się zmarszczki, które są naturalnym efektem starzenia się organizmu. Pierwsze zmarszczki najczęściej pojawiają się wokół oczu, są to tzw. kurze łapki. Wówczas najlepiej zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy, aby spowolnić proces starzenia się skóry.

Odpowiednio dobrany kosmetyk zbawiennie wpływa na urodę – dogłębnie nawilża skórę, odżywia cerę i wygładza zmarszczki mimiczne. Każdy krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać peptydy. Są to ważne związki organiczne, które przeciwdziałają utracie wody z organizmu oraz chronią przed działaniem czynnik zewnętrznych. Peptydy wpływają na pobudzenie procesów fizjologicznych, co opóźnia proces starzenia się skóry. Innym składnikiem kosmetyków wspomagających walkę ze zmarszczkami jest pseudobotulina, która działa rozkurczająco. Ma to szczególne znaczenie przy próbie zmniejszenia zmarszczek mimicznych, które pojawiają się już po 20 roku życia.

Należy pamiętać, że krem przeciwzmarszczkowy należy dobrać do potrzeb skóry i własnych indywidualnych preferencji. Gdy zdecydujemy się na konkretny kosmetyk, należy go stosować systematycznie, aby osiągnąć wyraźny efekt nawilżenia, odżywienia i wygładzenia skóry.

Foto; http://pl.freeimages.com/photo/cream-2-1522583