rozne,  wygląd

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja paznokci?

Trudno o kobietę, która przyznałaby się do tego, że nie dba o wygląd swoich dłoni i paznokci. Niemal zawsze słyszymy, że są one przedmiotem szczególnej troski, a mimo to ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Kosmetyczki, które zajmują się nie tylko profesjonalnym manicure i pedicure, ale również ratowaniem zniszczonych paznokci mają jednak na temat inne zdanie.

Owszem, żadna z nich nie zarzuca kobietom złej woli, kosmetyczkom trudno jednak ukryć, że codzienna pielęgnacja paznokci i dłoni wielu Polek pozostawia sporo do życzenia. Na szczęście okazuje się, że kilka prostych zabiegów jest w stanie to zmienić.

Pierwszym krokiem na drodze prowadzącej ku pięknym dłoniom i paznokciom powinno być zatem wyrobienie w sobie nawyku regularnego smarowania ich kremem do rąk. Warto oduczyć się również korzystania w miejscu pracy z suszarki umieszczonej zazwyczaj nad umywalką, skóra dłoni oraz paznokcie nie przepadają bowiem za jej gorącym powietrzem.

Dobrym zwyczajem okazuje się również stosowanie na noc odzywek wzmacniających paznokcie, a także zmywanie lakieru przed snem nawet wówczas, gdy nie zaobserwowałyśmy jeszcze szpecących paznokcie odprysków. Te niewielkie zabiegi są w stanie przynieść spektakularne rezultaty.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/hands-1554510