kobiecym okiem,  porady

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Może sprawić wiele problemów, szczególnie tym osobom, które w czasie wakacji mają zamiar intensywnie podróżować po świecie. Cierpią z jej powodu i te osoby, które często muszą podróżować. Nudności, zawroty głowy oraz fatalne samopoczucie, które pozbawia radości podróżowania – oto problemy związane z chorobą lokomocyjną. Czy ta dolegliwość musi sprawiać tyle problemów? W jaki sposób można radzić sobie z tak uciążliwym problemem, jakim jest choroba lokomocyjna?


Leczenie choroby tej nie jest wprawdzie możliwe, jednak nie brak skutecznych metod radzenia sobie z pojawiającymi się w czasie podróży dolegliwościami. Choroba lokomocyjna może zostać poskromiona dzięki zastosowaniu się do kilku prostych zasad. Odpowiednio dobrane tabletki przeciw nudnościom oraz leki przeciwwymiotne powinny stać się podstawowymi elementami wyposażenia podręcznego osoby, która ma problemy z chorobą lokomocyjną.

Leki tworzone specjalnie z myślą o osobach źle znoszących podróż sprawiają, że przykre objawy i dolegliwości stają się mniej uciążliwe. W walce z chorobą może też pomoc odpowiedni sposób odżywiania się przed podróżą. Lekkie posiłki to podstawa. Warto też pamiętać o takich sojusznikach w czasie podróży, jak gumy do życia czy też imbir. Zajmowanie miejsc z przodu autokaru oraz urządzanie postojów w czasie jazdy to kolejne metody, dzięki którym można przetrwać bez większych długą podróż.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/bus-stop-1556460