uroda

Jak zachować urodę na długie lata?

Uroda towarzyszy kobiecie przez całe życie, z biegiem lat zmienia się tylko jej oblicze. Jak cieszyć się dobrą formą i pięknie wyglądać do późnej starości? Nie ma niestety cudownego eliksiru, który oszczędziłby człowiekowi wszystkich chorób a twarzy zmarszczek ale proces starzenia się organizmu można spowolnić. W jaki sposób?

Wspierać organizm od zewnątrz i od wewnątrz. Żyjemy szybko do tego stopnia, że kiedy zdążymy obejrzeć się za siebie nagle odkrywamy, że już dawno przekroczyłyśmy półmetek naszego życia. Zaczynamy zastanawiać się, jak nadrobić mniej lub bardziej stracony czas aby ten który pozostał, przeżyć w zdrowiu i szczęściu.

To straszne ale nie ma idealnej diety ani optymalnych ćwiczeń, które mogłyby zagwarantować człowiekowi długowieczność i urodę. Dopiero kiedy zadbamy o każdą sferę naszej egzystencji, dietę zrównoważymy ze stylem życia a styl życia z typem osobowości możemy liczyć na poprawę zdrowia i jakości ziemskiego bytu. I tak – jeżeli dieta, to pokarmy bogate w witaminę E, która wspiera kobiecość szczególnie w okresie pokwitania, chroni również przed działaniem wolnych rodników.

Można jej posmakować w olejach roślinnych, nasionach słonecznika, migdałach i orzechach arachidowych. Marchewka, dynia, suszone morele, botwinka i natka są z kolei źródłem beta-karotenu, który przeciwdziała nowotworom, poprawia wygląd skóry i włosów. Następny ważny składnik diety to likopen. Dostępny w pomidorach a zalecany na choroby serca i nowotwory.

Ponadczasowa witamina C jak cytrusy – to witamina potrzebna w każdym wieku ponieważ poprawia odporność na infekcje. Na zdrową cerę i dobry wzrok jedź ryby i jaja (te w rozsądnych ilościach), zawierają one bowiem witaminę A. Aby obniżyć cholesterol i ustrzec się osteoporozy zaopatruj organizm w polifenole dostępne w jabłkach, ciemnych winogronach i czereśniach. Jedz na zdrowie!

Foto z: http://pl.freeimages.com/photo/beauty-10-1431296