kobiecym okiem,  uroda

Jakie kosmetyki na zniszczone włosy

Zadbane włosy to powód do dumy dla niejednej kobiety. Elegancka fryzura i piękne puszyste loki, to coś, o czym marzy wiele tych pań, które nie mogą poradzić sobie z przesuszonymi i zniszczonymi włosami. Dlaczego tak się dzieje?

W wielu przypadkach jest to najzwyklejsza niewiedza.
Wiele kobiet korzysta z kosmetyków, które mogą bardzo wysuszać skórę głowy i włosy. Farby, lakier do włosów i wiele innych to główni sprawcy takiego stanu rzeczy. Korzystanie z nich w nadmiarze nie może być korzystne dla włosów, dlatego przy okazji ich stosowania trzeba wykorzystywać odpowiednie preparaty na zniszczone włosy.

Dobór odżywki
Najważniejsze, to dobrać odpowiednią odżywkę. Nie zwracajmy uwagi na to, jaka firma ją wyprodukowała a na to, jaki zawiera skład. A co powinno się w nim znaleźć? Najlepiej wyciągi z ziół takich jak pokrzywa czy skrzyp polny. Najpopularniejsze odżywki do włosów zniszczonych mogą zawierać także różnego rodzaju olejki.
Wiele domowych sposobów bywa równie skutecznych jak najlepsze kosmetyki. Wystarczy przyrządzić prostą maseczkę i nałożyć ją na włosy a po czasie dobrze spłukać.

Jak przyrządzić taką maseczkę?
Jest to bardzo proste zadanie. Wystarczy nieco miodu, olejek rycynowy i klika kropel soku z cytryny. Tak przygotowaną substancję wcieramy we włosy. Regularne stosowanie spowoduje, że włosy będą idealnie nawilżone.
Jednak nawet najlepsze sposoby na zniszczone włosy zdadzą się na nic, jeżeli nie zadbamy o prawidłowe odżywianie. Braki w diecie powodują, że nasze włosy są suche i osłabione, co w efekcie może doprowadzić do ich przedwczesnego wypadania.