wszystkie,  zdrowie

Lecznicze zapachy: olejek eukaliptusowy

Zapachy mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie. Dobrze dobrane olejki eteryczne są z powodzeniem stosowane w przypadku wielu dolegliwości oraz schorzeń. O tym, jak wielką moc może mieć olejek eukaliptusowy, wiedzieli już nasi przodkowie.

 

Już w czasach starożytnych zauważono, że olejek z eukaliptusa pomaga w walce z problemami z oddychaniem oraz że skutecznie łagodzi bóle mięśni. I choć dziś olejki eteryczne są bardzo popularne, a ich szeroki asortyment może być wielkim zaskoczeniem dla wielu osób, w dalszym ciągu to eukaliptus jest zapachem najchętniej wykorzystywanym przez zwolenników medycyny naturalnej.

Powstaje on z liści eukaliptusa, a w leczeniu stosowany jest zazwyczaj jako dodatek do parówek, okładów lub kąpieli. Olejek taki z powodzeniem wykorzystywany jest do leczenia takich przypadłości, jak problemy związane z drogami oddechowymi lub też bóle mięśni.

Podobnie jak i inne olejki eteryczne, tak i on pozwala się odprężyć i świetnie pomaga w walce ze zmęczeniem. Jego ogromna popularność, która od wieków utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, nikogo zatem nie powinna dziwić. Ten olejek to jeden z najcudowniejszych leków, jakie stworzyła natura.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/eucalyptus-leaves-1389339