uroda

Najczęstsze przyczyny zniszczonych włosów

Zniszczone włosy to problem sporego grona osób. Jednak pod słowem ‘zniszczone’ kryje się wiele różnych dolegliwości, z których najpopularniejsze jest przesuszenie i niedożywienia włosów. Brak podstawowych składników powoduje, że nasza fryzura nie wygląda zbyt efektownie, co ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie.

Jedną z najczęstszych przyczyn zniszczonych włosów jest brak podstawowych mikroelementów i witamin. Dlatego, podstawowym działaniem na zniszczone włosy powinno być odpowiednie zbilansowanie diety. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie umieścić w niej wszystkich produktów dostarczających kluczowe składniki, to zastanówmy się nad suplementami diety, które dostaniemy w każdej aptece.

Nasze włosy niszczeją również dlatego, że niewłaściwie o nie dbamy. Częste farbowanie nie wpływa najlepiej, szczególnie jeśli nie stosujemy żadnych odżywek. Podobnie jest z nagminnym lokowaniem lub prostowaniem włosów. Zbyt duża ilość ciepła negatywnie wpływa na strukturę włosa. Jeżeli koniecznie chcemy często stosować tego typu metody, to pamiętajmy, aby stosować środki ochronne, nawet w takiej postaci jak najpopularniejsze odżywki do włosów zniszczonych.

O włosy możemy zadbać także we własnym zakresie, bez konieczności korzystania z odzywek czy szamponów. Wystarczą domowe sposoby na zniszczone włosy. Jest ich masa, a co ważniejsze, większość z nich jest bardzo skuteczna. Przykładem niech będzie zwyczajny wywar z pokrzyw, w którym regularnie płuczemy włosy – daje to znakomite efekty, nawet lepsze niż wiele drogich szamponów i odżywek.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/hair-1481587