ręce

Natura na ratunek paznokciom

Kosmetyki wykorzystywane do tego, aby pielęgnować paznokcie nie należą do rozwiązań najtańszych. Niektóre panie utrzymują zatem, że nieatrakcyjny wygląd ich paznokci i dłoni wywołany jest przede wszystkim przez problemy finansowe.

Rzeczywiście, pielęgnacja paznokci z reguły nie jest tania, nie powinnyśmy jednak zapominać o tym, że cennym wsparciem mogą okazać się rozwiązania naturalne. Przecież i nasze babki potrafiły zachwycać osoby znajdujące się w ich otoczeniu zadbanymi paznokciami i starannie wykonanym manicure, a trudno utrzymywać, że miały do dyspozycji rozwiązania pojawiające się obecnie w drogeriach i salonach kosmetycznych.

Panie, które chcą nie tylko wzmocnić paznokcie, ale również rozjaśnić ich naturalny kolor mogą moczyć je w mieszance powstającej po połączeniu ze sobą oliwy z oliwek oraz soku cytrynowego. Warto skorzystać również z mocy olejku rycynowego, który zapobiega nie tylko łamaniu się paznokci, ale i ich rozdwajaniu się.

Warto pamiętać również o diecie bogatej w witaminy i składniki mineralne, ich niedobór bardzo szybko przekłada się bowiem na pogorszenie się wyglądu naszych paznokci i zmniejszenie ich atrakcyjności wizualnej.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/hand-to-sky-1311958