zdrowie

Naturalne leki na ból głowy

Są utrapieniem wielu osób oraz jednym z najpowszechniej występujących problemów z samopoczuciem i zdrowiem. Bóle głowy potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Jak z nimi walczyć? Jednym ze sposobów są leki przeciwbólowe. Można je jednak zastąpić z powodzeniem bardziej przyjaznymi dla zdrowia, naturalnymi lekami.


Wśród domowych leków na ból głowy znajduje się kawa. Wiadomo, że zawarta w niej kofeina może pomóc w walce z obrzękiem naczyń krwionośnych, a tym samym złagodzić dokuczliwy ból głowy. Kofeina jest przecież nie bez powodu jednym z podstawowych składników leków przeciwbólowych.

Dobrym lekiem jest również imbir, który po zmieleniu należy wymieszać z wodą i wypić. W podobny sposób może zadziałać mocna herbata z goździkiem oraz napar z rozmarynu lekarskiego. Na ból głowy zalecanymi środkami są również niektóre olejki eteryczne. Szczególnie popularne są tu lawenda oraz mięta pieprzowa.

Zalecanym środkiem przeciwbólowym jest również herbatka miętowa. Naturalnym lekiem na ból głowy może okazać się również woda. Gorąca woda, w której można wymoczyć stopu lub zimna woda stosowana do okładów lub moczenia dłoni to stare metody stosowane przez tych, którym bóle głowy utrudniają życie.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/shout-let-it-all-out-1236468