wszystkie,  zdrowie

Negatywne emocje, jak sobie z nimi radzić

Negatywne emocje towarzyszą nam każdego dnia. Stres, złość, zdenerwowanie, czy nawet nienawiść. Ciężko jest w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas by zdystansować się do tych uczuć. Jak więc sobie z nimi radzić.

Nie radzenie sobie z takimi uczuciami jak złość, czy stres powoduje, że w najmniej odpowiednim momencie wyładowujemy je na niewinnych osobach. Partner, dziecko czy nawet nieznajoma kasjerka może stać się ofiarą naszej agresji, która jest niczym innym jak tylko erupcją tłamszonych w nas emocji. Jak więc ustrzec się przed sytuacją, gdzie złość i stres biorą nad nami górę.

Najlepszym rozwiązaniem jest… nie złościć ani nie stresować. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Może w tym pomóc unikanie sytuacji które powodują w nas złość lub stres. Można też, gdy jednak znajdziemy się w takiej sytuacji, oddalić się by uspokoić swoje emocje. Jeżeli natomiast nasze życie zawodowe powoduje, że sytuacja stresowa występuje cały czas warto wypróbować kilka ćwiczeń relaksacyjnych.

Warto dbać o emocje i nerwy. Tak naprawdę mają one duży wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na zdrowie naszych najbliższych i ludzi w naszym otoczeniu.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/strength-1515897