rozne

Oddech a stres

Prawidłowy oddech to przepustka do lepszej formy oraz skuteczne narzędzie w walce z takim wrogiem, jakim jest stres. W dzisiejszych czasach nauka technik relaksacji ma coraz większe znaczenie i staje się dla wielu osób jedyną szansą na to, by szybko i skutecznie zwalczyć napięcie nerwowe.

Te ćwiczenia, dzięki którym można zachować prawidłowy, głęboki oddech, mają ogromną moc. Dlaczego prawidłowy oddech w walce ze stresem odgrywa tak wielką rolę? W jaki sposób, dzięki kilku prostym ćwiczeniom oddechowym można pokonać stres?

By skutecznie zwalczać stres, należy w pierwszej kolejności opanować to ćwiczenie, które pozwala nam wykonywać prawidłowy oddech brzuszny. Jak ćwiczyć taki oddech? To proste. Każdego dnia można poświęcić parę minut na to, by pokonać stres za pomocą banalnego ćwiczenia.

Polega ono na tym, by leżąc na podłodze z niewielką poduszką pod głową, przez dwie minuty oddychać przez nos w taki sposób, by nie poruszać klatką piersiową. Każdy wdech to jednocześnie maksymalne nadymanie brzucha i wstrzymanie powierza.

Owo powietrze należy na koniec delikatnie wypuścić przez nos. Taki oddech odpręża i skutecznie uwalnia od tak poważnego problemu, jakim jest stres.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/egg-in-c-clamp-1418379