uroda

Perfumy – nieodłączny dodatek każdej kobiety

Wszelkie pachnidła od zawsze były przez kobiety najbardziej uwielbianym przedmiotem do pielęgnacji. Do tej kategorii zaliczyć należy wonne olejki, płyny do kąpieli i rzecz jasna perfumy. Zapachy perfum istnieją w nieskończonej wonnej gamie.

Jest ich tak wiele, że nie jest się wstanie poznać wszystkich kombinacji przez całe swoje życie. Jednak większość kobiet wraz z wiekiem i bogatą przeszłością w próbowaniu zapachów jest w stanie określić swój jeden jedyny zapach, który używają przez wiele lat.

Pozwala to na podkreślenie swojej osobowości i wyrażanie siebie samej. Sztuką jest dopasować woń, która idealnie komponowałaby się niezależnie od okazji. Jeden perfum do wszystkiego? Jest to możliwe! Perfumy dzielą się na orientalne – (gorzkie, korzenne, kadzidlane), słodkie – (pudrowe, dziewczęce, delikatne), kwiatowe – (wyraźne nuty roślinne, jak róża czy jaśmin), oczywiście jest tego cała masa w przeróżnych kombinacjach.

Chcąc dopasować do siebie ten jeden wyjątkowy zapach trzeba kierować się swoimi upodobaniami, stylem ubioru oraz osobowością. Z uwagi na to, że perfumy potrafią mieć tyle zapachów może to przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Tym samym należy zachować rozsądek w ich stosowaniu, bo zapach ma tylko podkreślić i uwidocznić osobowość, a nie oznajmiać swoją obecność w tłumie ludzi.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/perfume-1468091