depresja
nastrój,  porady

Po co psycholog?

Początkowo, gdy pojawia się choroba, to sam pacjent nie jest w stanie jej zdiagnozować. Objawami jej są wszelkiego rodzaju lęki przed otaczającym światem, a także najbliższymi osobami.

Charakterystyczne jest również to, że następuje zmiana nastroju – nic nie cieszy takiego pacjenta, nie ma on ochoty wychodzić z domu i staje się mało kontaktowy.

Psychiatra na co dzień prowadzą terapie takich pacjentów. Wiedzą oni, jak ważna jest szybka pomoc w takich przypadkach, ponieważ tak naprawdę, to sami pacjenci nie wiedzą, jak długo taki stan trwa. Wielu jest takich, którzy w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego, że cierpią na zaburzenia depresyjne. Wraz z występowaniem takich zaburzeń najczęściej pojawiają się również myśli samobójcze.

Zatrważające są statystyki, które mówią o tym, jak wielu ludzi w depresji odbiera sobie życie lub też przeprowadza takie próby. W takich momentach pomoc psychologa moze okazać się wręcz niezbędna, ponieważ osoba w takim stanie może już sobie sama nie poradzić w wyjście z problemów.