moda

Ponadczasowy jeans

Dżinsy tak na prawdę ma każdy człowiek są one bowiem nieodzownym elementem naszej garderoby. Ubieramy je zarówno do stylizacji sportowych jak i eleganckich.


Te świetne spodnie zawdzięczamy Leviemu Strauss, który zaprojektował pierwszy model dżinsów jeszcze w XIX wieku. Pierwsze spodnie jakie wymyślił były wykonane z myślą o rolnikach i górnikach, miały być praktyczne stąd pomysł na regulowane szelki, bo nie każdy wie, że jako pierwsze narodziły się właśnie ogrodniczki.

Projekt Leviego okazał się strzałem w dziesiątkę, dżinsy spodobały się nie tylko docelowej grupie odbiorców, ale ze względu na swoją praktyczność, wygodę i szyk szybko zyskały uznanie wśród młodzieży.
W następnych latach dżinsy przechodziły różne transformacje i metamorfozy. Jednak większość do dziś zachowała podstawową zasadę jaką są kieszonki; dwie z przodu, dwie z tyłu i jedna mała pod paskiem, zgodnie z pierwotnym zamysłem Straussa.

Z roku na rok powstawały coraz nowsze modele dżinsu; dzwony, rurki, proste itp. Zyskały sławę wśród wielu gwiazd.

Do dzisiaj nosi je każdy i pewnie dlatego otrzymały status ikony popkultury XX wieku. Ich koszt jest dopasowany do każdej kieszeni, zarówno człowieka zamożnego jak i niezamożnego.

Niemniej jednak można śmiało stwierdzić, że dżinsy są elementem zacierającym wszelkie różnice pokoleń.