ręce

Rodzaje pilników do paznokci

Niektórym z nas może się wydawać, że o skutecznej pielęgnacji paznokci przesądza przede wszystkim właściwy dobór kosmetyków. Rzeczywiście, zarówno zakup odżywki, jak i lakieru i zmywacza do paznokci nie powinien odbywać się w sposób przypadkowy.

Nie mniej istotny wydaje się jednak również odpowiedni dobór narzędzi, które pozwalają na wykonanie pedicure i manicure, warto więc zastanowić się nad tym, czy pilnik do paznokci, który spoczywa na dnie naszej kosmetyczki jest właśnie tym, który może być przez nas stosowany bez żadnych obaw. Stosunkowo najtańsze są pilniki metalowe, okazuje się więc, że to one dominują w polskich domach.

Niestety, naprawdę bezpieczne są one jedynie wówczas, gdy możemy pochwalić się mocnymi i zadbanymi paznokciami, w innym bowiem wypadku stają się źródłem dodatkowych problemów. Znacznie bardziej bezpieczny wydaje się pilnik papierowy zalecany do każdego rodzaju paznokci. I w tym przypadku jednak zaleca się ostrożność.

Pilnik taki szybko ulega uszkodzeniu, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że mamy w jego wypadku do czynienia z narzędziem, które może doprowadzić do rozdwajania się paznokci. Najbardziej bezpieczny okazuje się zatem pilnik szklany, który zalecany jest do zamiennego stosowania z papierowym.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/my-hand-1438192