rozne,  wygląd,  zdrowie

Zadbaj o wygląd – joga.

Joga jest to forma ćwiczeń, a prawidłowe ich wykonywanie przynosi ciału lekkość, zwiększa możliwość pracy i podwyższa odporność na choroby. Ćwiczenia przyczyniają się również do zharmonizowania funkcji układów (oddechowego, krążeniowego, trawiennego, moczowego, nerwowego, rozrodczego, wydalniczego oraz gruczołów wydzielania wewnętrznego).

Rzadko pojawiają się przy wykonywaniu ćwiczeń: kaszel, suchość czy ospałość. Joga ćwiczy absolutnie całe ciało i dodatkowo rewitalizuje całą naszą fizjologię. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje ogromna różnica pomiędzy jogą i ćwiczeniami innego rodzaju.

Joga oddziałuje na nasze ciało pod względem psychicznym i fizycznym, natomiast inne ćwiczenia trenują jedynie ciało i formę fizyczną. Joga także zapobiega chorobom, ale także ma właściwości lecznicze.

Poprzez ćwiczenia pobudza się organy wewnętrzne i skłania je do ciągłego harmonijnego funkcjonowania. Joga w ostatnim czasie zyskała bardzo duża popularność w Polsce. Chętnie ją uprawiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/yoga-1439558