second hand

Zakupy ubrań w sklepie z używaną odzieżą

W każdym polskim mieście możemy znaleźć co najmniej kilka dużych sklepów z używaną odzieżą pochodzącą z krajów Europy zachodniej. Sklepy te cieszą się dużym powodzeniem gdyż można tam zrobić udane zakupy za niewielkie pieniądze.

Typowa bluzka kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Sklepy te z reguły są bardzo duże i prowadzą sprzedaż w systemie samoobsługowym. Ich wadą jest brak przymierzalni.

Ceny liczone są za kilogram jednak obecnie coraz częściej występuje system cen zależnych od dnia tygodnia. Gdy ceny są najwyższe można spodziewać się towaru najlepszej jakości w tym ubrań nowych z metkami. Z kolei w dniach najtańszych sprzedaje się to co nie zeszło w poprzednie dni tygodnia. W lumpeksach można ubrać się naprawdę ładnie jednak trzeba przestrzegać kilku zasad.

To że ubrania są bardzo tanie powoduje, że wiele osób wpada w pułapkę i robi duże i nieprzemyślane zakupy. Każdą rzecz trzeba dokładnie obejrzeć pod kątem ewentualnych wad. Sprawdzić należy także producenta, rozmiar i skład tkaniny.

Wreszcie gdy dana rzecz naprawdę nam się podoba powinniśmy przemyśleć czy mamy ją do czego nosić. Nie warto kupować rzeczy podniszczonych bo już po dwóch praniach nie będą nadawać się do niczego.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/dress-shopping-1422905