kobiecym okiem,  zdrowie

Zdrowie kobiety: jak chronić swe kości?

Choć ten problem zdrowotny może dotknąć i panów, to kobiety mają najwięcej problemów z osteoporozą. To one dominują wśród pacjentów, to one wymagają szczególnie skutecznej profilaktyki i terapii. Dlaczego osteoporoza atakuje głównie kobiety? Duży wpływ na taki stan rzeczy mają z pewnością hormony i zmiany związane z ich gospodarką, zachodzące wraz z wiekiem.

Dowodem na to może być fakt, iż większość kobiet leczących się na tę chorobę to kobiety po menopauzie. Zdarza się jednak, że i młodsze osoby cierpią na osteoporozę. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jakie czynniki mogą tu mieć dodatkowy wpływ na rozwój choroby? Wiadomo, że osteoporoza często jest efektem niezdrowego stylu życia.

Zła dieta, w której wapń pojawia się zbyt rzadko, brak ruchu oraz siedzący tryb życia to czynniki, które poważnie osłabiają nasze kości. Warto o tym pamiętać i w porę podjąć odpowiednie działania. Dzięki drobnym zmianom w codziennym menu oraz systematycznej aktywności fizycznej, osteoporoza nie musi być dla nas tak wielkim zagrożeniem.

Pamiętajmy, że zdrowy styl życia to podstawa dla zdrowia naszego oraz naszych kości. To najlepszy sposób na to, by móc cieszyć się zdrowiem, dobrą formą oraz sprawnością do późnej starości.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/wedding-ready-1437555