rozne

Zdrowy grejpfrut

Ten owoc jest zalecany przede wszystkim odchudzającym się paniom, a znany jest jako pogromca cellulitu. Ma również wiele właściwości leczniczych. Istnieje wiele powodów, by włączyć go do swej diety. Grejpfrut świetnie wpływa na układ krążenia, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi oraz chroni tętnice przed uszkodzeniami.

Dzięki temu owocowi dodanemu do codziennej diety zmniejsza się również ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. W szczególności dobrze chroni on przed rakiem żołądka oraz trzustki. Jest ceniony przede wszystkim ze względu na korzystny wpływ na pracę serca, chroni przed miażdżycą, a dodatkowo pozwala chronić przed rakiem…

Nic dziwnego, że grejpfruty cieszą się taką popularnością i często pojawiają się jako ważny element licznych diet: nie tylko tych odchudzających, ale i profesjonalnych diet leczniczych.

Aby w pełni wykorzystać zdrowotne właściwości grejpfruta, należy zjadać jego miąższ, bowiem to właśnie w nim znajdują się tak cenne pektyny. Picie samego soku niestety nie przyniesie zbyt wielkich rezultatów, gdyż to, co najcenniejsze, znajduje się w ściankach komórek tego niezwykłego owocu.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/no-description-1326010